شرح فنی مسابقات

جدول مقررات عمومی:

ردیف عنوان توضیحات
۱ تعداد اعضای هر تیم حداکثر ۳ نفر
۲ شرایط سنی شرکت کنندگان بدون محدودیت سنی
۳ مدرک تحصیلی نیاز به مدرک خاصی ندارد. داوطلبین در هر سطحی می توانند تیم تشکیل داده و شرکت کنند.
۴ معیارهای ارزیابی همراه با ارایه مستندات تعریف صورت مساله ی هر مرحله در وبسایت المپیاد اعلام می شود
۵ ثبت نام تیم موظف به ثبت نام در موعد مقرر می باشد
۶ اقامت، خوراک و پذیرایی در مدت مرحله حضوری بر عهده برگزار کنندگان است
۷ هزینه رفت و آمد در مرحله حضوری بر عهده شرکت کنندگان یا استان پشتیبان می باشد
۸ تیم داوری تیم داوری مجموعه ای از افراد متخصص در زمینه موضوعی مسابقات، شامل اساتید دانشگاه ها، متخصصین پارک های علم و فناوری، نظام صنف رایانه و شرکت های دانش بنیان شیراز می باشند
۹ ظرفیت پذیرش در گام مرحله تکمیلی از هر استان حداکثر ۲ تیم بنابر امتیاز دهی مقدماتی در صورتی که در استان های شرکت کننده مقام آور نباشد استان میزبان مطابق با منشور مسابقات آزاد می تواند به تعداد تیم های خود اضافه نماید.
۱۰ شرایط انتخاب تیم های برتر حضور در هر دو گام غیر حضوری و حضوری مرحله تکمیلی پیش شرط لازم برای حضور در جمع تیم های برتر است.
۱۱ موازین اخلاقی تیم ها باید از هر گونه تقلب و دور زدن مقررات پرهیز نمایند و کار ارایه شده آنها مبتنی بر سطح مهارتی و توان علمی و فنی افراد تیم باشد. اجازه ارایه محتوا و کدهایی که در مالکیت شخصی غیر از اعضای تیم می باشد ممنوع است و علاوه بر آن تبعات حقوقی آن بر عهده شرکت کنندگان می باشد.
۱۲ همکاری بین تیمی هر گونه همکاری انتقال اطلاعات و تبانی میان تیم ها ممنوع می باشد.
۱۳ سایر موارد رعایت قوانین و مقررات عمومی جمهوری اسلامی ایران

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول مقررات فنی:

ردیف عنوان توضیحات
۱ تعریف صورت مساله مستندی شامل تعریف مساله ای که شرکت کنندگان باید در هر مرحله مطابق مقررات حل کنند و با رعایت جدول زمان بندی در وبسایت مسابقه بارگذاری می شود
۲ تعریف کارهای قابل پذیرش راه حل ها شامل کد، پارامتر و مستنداتی که در پاسخ به صورت مساله مطرح شده طراحی و پیاده شده و قواعد کارکردی شامل ورودی ها، خروجی ها و … که در تعریف صورت مساله آمده است در آن کاملا رعایت شده باشد به گونه ای که در فرآیند اجرای آنها برای ارزیابی غیر حضوری و حضوری هیچگونه مشکلی پیش نیاید.
۳ حق انتشار کدهای تولید شده کمیته برگزاری می تواند پس از برگزاری المپیاد همه کدها را به صورت متن باز در سایت المپیاد، با هدف انتقال تجربه و انتقال دانش، در اختیار عموم قرار دهد.
۴ زبان های برنامه نویسی مجاز Java, Basic4Android, Javascript

نسخه های مطرح شده در صورت مساله

۵ شرایط کتابخانه های مجاز تنها مجاز به استفاده از کتابخانه ها و نسخه هایی هستید که در صورت مساله آمده است و یا در صورتی که فقط با گذاشتن ماژول کد کتابخانه به همراه کد بدون نیاز به نصب چیز بیشتری توسط داوران قابل اجرا باشد
۶ ارسال کارها تیم ها باید برای شرکت در هر مرحله علاوه بر ثبت نام، کارهای آماده شده خود را تا زمان مهلت حل مساله، در سامانه مسابقه بارگذاری نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *